Waarom blaffen honden?

Waarom blaffen honden?

Waarom blaffen honden? Dat is een vraag waarop je op het internet veel standaard antwoorden vindt. De een is gedragsdeskundige, de ander is hondenfluisteraar. Ik ben geen van beide. En daarom kan ik je met mijn antwoord een andere kijk op de oorzaak van blaffen geven.

Dieren geven voortdurend allerlei boodschappen door. Aan andere dieren en aan hun mensen. Bijna alle honden blaffen wel en daarom zou je denken dat dit natuurlijk gedrag is. Maar dat is het niet. Het is gecultiveerd gedrag. Het is gedrag waaruit de hond uiteindelijk voordeel haalt. Of dat voordeel nu een stukje worst is of een roedellid dat terugkomt in de kamer nadat de hond alleen is geweest, dat maakt niet uit. De hond heeft er voordeel bij.

Een luidruchtige roedel heeft geen overlevingskansen

In de natuur hoor je wolven niet blaffen. Blaffen en geluiden maken zijn zelfs gevaarlijk voor het voortbestaan van de roedel. Een luidruchtige roedel is ten dode opgeschreven. Huilen doen wolven wel maar dat heeft een andere functie.
Een hond die blaft en dus luidruchtig is en daarmee de roedel in gevaar brengt, vertoont dit gedrag uit pure noodzaak.

Drie communicatievormen

Honden zijn doorgaans afhankelijk van mensen en zo hebben ze door de eeuwen heen inmiddels begrepen dat ze ons mensen vaak niet kunnen bereiken met hun intuïtieve boodschappen. Een hond heeft inmiddels geleerd dat zijn mensen niet in actie komen als hij de telepathische waarschuwing geeft dat er leden van een andere roedel het territorium van zijn eigen roedel betreden (mensen die op bezoek komen).

Hij weet inmiddels dat ze ook niet reageren als hij met zijn lichaamstaal aangeeft dat er indringers zijn (druk doen).
De hond heeft van ons mensen geleerd, dat ze pas echt in actie komen als hij gaat blaffen.

Veel mensen zijn druk druk druk

Alle boodschappen die onze honden ons vooraf hebben gegeven, zijn bij ons mensen (wij die alles denken te weten, te begrijpen en te kunnen verklaren), gewoon niet binnengekomen. We zijn natuurlijk wel druk druk druk en hebben vaak geen tijd om echt te luisteren naar wat onze dieren ons willen duidelijk maken.

Wilt u alle problemen voor zijn, leer dan met uw hond te communiceren op het eerste niveau: telepathisch en intuïtief. De band met uw hond zal nog veel intenser worden dan deze al was.

Altijd al de band tussen u en uw dier willen verbeteren? Willen optimaliseren? Download nu ons gratis E-book: Gratis tips om zelf met jouw hond te kunnen praten! Je zal opkijken wat jouw hond jou allemaal te vertellen heeft!

Over de schrijver
Mieke Zomer Dierentolk, auteur, spreker, columnist en voormalig Medium van het Jaar. Ze runt De Zomerhof hier in Bathmen, schreef het boek Dieren-Sprekend als Mensen, is moeder van Sanne en oma van Falk, Pax en Soleil. Na het HEAO rolde ze de zakenwereld in. Daar was ze blijven hangen ook, als de dieren haar niet hadden gevonden. Bij toeval belandde ze in het communiceren met dieren. Of juist helemaal niet per toeval, dat snapte ze pas later. Inmiddels is dat 22 jaar geleden. Haar specialisme zijn de bloesems en de mineralen. Voor ieder dier en iedere vrouw stelt ze met de hand een eigen mix samen, afgestemd op wat er speelt. Ze werkt niet met een algemene standaardmix, maar kijkt naar wat dat ene specifieke dier of die ene unieke vrouw draagt en stemt daar de combinatie op af. In elk flesje zit 22 jaar ervaring. Maar haar missie reikt verder dan de mix. Ze haalt het vak dierentolk uit de marges en zet het in de huiskamer. Vroeger werd het stil op verjaardagen als ze vertelde wat ze deed. Tegenwoordig schuift iedereen juist aan, met de hond voorop ;-). Daarom kun je een dierentolkconsult aanvragen en leiden ze bij De Zomerhof vrouwen op om zelf live of online telepathisch en intuïtief met dieren te communiceren. Geen zweverig gedoe, maar een methode die Mieke wetenschappelijk meetbaar heeft gemaakt en die officieel geregistreerd staat als Kort BeroepsOnderwijs. Alles uit de marges, het volle daglicht in. Voor de dieren. Maar zéker voor de vrouwen, die er zo iets in terugkrijgen wat de wereld hard nodig heeft: hun gevoel, hun intuïtie, hun zachte kracht. Want de wereld draait al lang genoeg op ratio en mannelijke kwaliteiten. Tijd voor meer hart. Meer voelen. Meer dier. Daar werkt ze elke dag aan. Al 22 jaar met hart en ziel. Met haar enkels in de klei en met een knipoog naar de hemel. Zie je haar de ezels verzorgen, kaplaarzen onder haar jurk, dan heb je er ongeveer een plaatje bij. Ze rookt overigens geen sigaar ;-)
Reactie plaatsen